Yüz şeklimize uygun güneş gözlüğü nasıl alınır?

Yüz makyajı 2021
2021 yüz makyajı trendleri; Renkli göz farından klasik eyeliner’a
25 Temmuz 2021
Kolye çeşitleri
Kadın kolyesi hangi modeli size uygundu?
12 Ekim 2021
Hepsini Göster
Yüz şeklimize uygun güneş gözlüğü nasıl alınır?

Shot of an affectionate young couple enjoying a day outdoors

Yüzünüze uygun güneş gözlüğü arıyorsunuz mu? Çok iyi bir iş çıkarıyorsunuz. Güneş gözlüğünüzü dikkat ile alınsa, tipiniz ve tarzınız daha güzel ve şık olma yolunda temel bir sıçrama yapacaktır. Bu yazımızda size doğru gözlük seçimi hakkında her şeyi anlatacağız.

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü; Zorlayıcı mı yoksa eğlenceli mi?

İnsanlar farklıdılar. Bazı insanlar ne istediklerini zaten biliyorlar ve farklı şeyler almağına rahat bir yolu var. Örneğin güneş gözlüğü alacaklarsa tam olarak hangi modelleri seçeceklerini ve ne yapacaklarını bilirler. Bazıları daha da katıdır veya iki yönlü ve çok yönlü arasında seçim yapar.

İki kategoriden hangisine ait olduğunuzun bir fark etmez; Ancak önüzdeki yazımızda, satın alma işleminizi daha dakik ve kolay hale getirmek için güneş gözlüğü seçmenin doğru yollarını anlatacağız. Yok canım! Bu kılavuzu numaralı gözlük satın almak için de kullanabilirsiniz çünkü gözlük seçiminde önemli faktörleri eksiksiz yapmağa çalışırık.

Ilk adım: Yüz Şeklinizi Keşf edin

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü

Doğru gözlüğü satın almak için yüzünüzün şeklini bilmeniz gerekir. Aynanın önünde durun ve yüzünüzün nasıl geometrik şekillere benzediğini görün. Her yüz modeli için kişiye özel gözlük çerçevesi bulunur. Yani dikkatli ol.

Önemli ve temel bir nokta

İnsanların yüzlerinin şekli hakkında yadsınamaz bir gerçek olduğunu unutmayın: Hiç kimse tam olarak, kare bir yüze sahip değil. Ya da hiç kimse tamamen oval değil. Öyleyse aynada yüzünüze yakından bakın ve biraz hoşgörü, çizgiler ve açılarla hangi geometrik şeklin yüzünüze daha yakın olduğunu görün.

Çoğu insan karışık bir yüze sahiptiler. Örneğin, yuvarlak bir çeneleri veya uzun bir alınları vardır. Aşağıda her yüz şekline uygun güneş gözlüğü seçimi hakkında ayrı ayrı bilgi verelim.

Dikdörtgen ve kare yüzler

Yüz şeklindeki güneş gözlüğü

Dikdörtgen yüzlü olanlar, yüzün kenarlarında belirli açılara sahiptiler. Yanakları geniştir ve çene buruna ve alından buruna hemen hemen eşittir.

Bu tür yüzler için mükemmel çerçeve yuvarlak ve narin çerçevelerdir. Oval çerçeveler de bu yüzler için iyi bir seçim olacaktır. Yuvarlak ve oval çerçeveler, dikdörtgen şekillerin belirli açılarını düzeltebilir ve yüzlerini dengeleyebilir.

Yuvarlak yüzler

Yüz şeklindeki güneş gözlüğü

Yuvarlak yüzlü kişilerin yüzlerinde net açıları yoktur. Açıları yumuşak ve kavisli, yanaklar hafif açık ve geniştir. Bu kişilerin de yüz şekline uygun güneş gözlüğü almaya özen göstermeleri ve yüzlerine açı ve kırık çizgiler ekleyen seçeneklere yönelmeleri gerekir.

Köşeleri kırık camlar bu kişilerin yüzünü dengeleyen ve tamamen yuvarlak hale getiren bir seçimdir. Yani önlerinde çeşitli seçenekler var:

  • Kare ve dikdörtgen camlar;
  • Açıları olan farklı geometrik şekillere sahip camlar;
  • Yüzlerine açılar ve çizgiler ekleyen kedi gözlükleri.

Açıkçası, bu yüz şekline sahip arkadaşlar için yuvarlak çerçeveli gözlüklerin seçilmesi önerilmez. Çerçevede köşeli kırıklar olduğu ve çerçevenin hatları çok kavisli ve yuvarlak olmadığı sürece kedi gözlükleri de uygundur.

kalp yüzleri

Yüz şeklindeki güneş gözlüğü

Yüzleri kalp şeklinde olan kişilerin alınları geniştir ve çenelerine yaklaştıkça inceldiğini görürsünüz. Bu kişilerin yanakları belirgindir ve yüzleri kalp şeklinde uzun veya geniş olabilir.

Gözlük şeklinde:

  • Oval;
  • dikdörtgen;
  • Kedi;
  • yukarıçerçeveli;

kişilerin diğer tercihleri ​​kalp yüzleridir. Geniş çerçeve de bu tür insanların yüzüne iyi oturur.

üçgen yüzler

Yüz şeklindeki güneş gözlüğü

Üçgen bir yüz veya çene bölgesinde geniş olan bir yüzdür ve alına taraf hareket ettikçe yüzün açılarının ve genişliğinin daraldığını göreceksiniz (normal üçgen) yoksa çene bölgesi daralmış ve alında genişdir (ters üçgen). Bu nedenle, bu tür yüzlerin sahipleri, güneş gözlükleri için üstte veya altta bir çerçeveye sahip çerçeveler seçmelidir.

Aslında amaç, çenenin genişliğini ve alnın darlığını (veya tam tersini) modüle eden gözlükler eklemektir. Bu yüz kategorisi için birçok gözlük var:

  • Pilot gözlükler;
  • Kedi;
  • üstünde veya altında çerçeveli gözlükler ve….

Oval yüzler

Yüz şeklindeki güneş gözlüğü

Yüz şekliniz oval ise size bir müjdemiz var: Yüzünüze her çeşit gözlük yakışıyor; Yani, önünüzde bir seçim dünyası uzanıyor. Bundan daha iyi ne olabilir?

İkinci adım: Gözlüğün rengi ten renginize uygun olmalıdır

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü

İkinci adımda, yüz teninizin renk tonuna uygun renkte gözlük seçmelisiniz. Yani, yüz teninizde hangi renk aralığı olduğunu görün ve teninizin renkli çizgilerine uygun gözlüğünüzün rengini seçin.

Cildiniz serin ve açık renk yelpazesine sahipse gözlüklerinizi siyah, gri ve mavi gibi renklerden seçmenizde fayda var. Cildiniz sıcak ve koyu renk yelpazesine sahipse pembe, kırmızı ve kahverengi gibi renkler daha iyi seçimler olacaktır.

Üçüncü adım: Yaşam tarzınıza da dikkat edin

Her birimiz hayatımızın günlerini farklı şekilde geçiririz. Seçimlerimiz bizi farklı yaşam tarzlarına yönlendiriyor. Dolayısıyla giyim tarzımız yaşam tarzımıza göre farklılık gösterecektir. Endüstriyel alanlarda çalışan bir işçiyseniz, ev hanımı olan ve gün içinde evden dışarı çıkmayan birinden daha güçlü gözlüklere ihtiyacınız olacaktır.

Bu yüzden gün içinde ne yaptığınızı göz önünde bulundurarak gözlük almaya gidin. Yaşam tarzına ve gözlük uygun olması önemlidir; Özellikle gözlüğün iki oküler merceğinin bir aracı ile birbirine gözlük köprü kısmında bağlanır. Gün içinde çok hareketliyseniz bu bölgede sert ve sürekli kaymayan gözlükler tercih etmelisiniz.

Günün birçok saati dışarıdaysanız ve çok hareketliyseniz rahat gözlükler almalısınız. Formel işlerde çalışanlar da gözlüğün rahatlığına ve formalitesine çok dikkat etmelidirler.

Bu yüzden yüzünüze uyan güneş gözlüklerinin büyük ölçüde yaşam tarzınıza uyan gözlükler olduğunu unutmayın. Örneğin, önemli toplantılara katılan bir yönetici için süslü ve renkli gözlükler genellikle iyi bir seçim değil.

Dördüncü adım: Karakterinizi gözlük çerçevesine akdırın

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü

Güneş gözlükleri sadece yüzünüzün şekline uymamalı, aynı zamanda kişiliğinizi yansıtan bir stil unsuru olmalıdır. Yüzünüze en uygun çerçeveyi satın alabilir ve teninize en uygun rengi seçebilirsiniz, ancak sonunda gözlükle rahat hissetmeli ve çerçevenin sizin için yapıldığını ve kişisel tarzınıza uygun olduğunu hissedmelisiniz. Kullanmaktan keyif aldığınız ve hiç zahmet etmediğiniz bir çerçeve seçmelisiniz.

Sonunda

Artık yüzünüz için doğru güneş gözlüklerini seçmek konusunda kafanız karışmıyor, değil mi? Bu ipuçlarını aklınızda bulundurursanız, alışverişe çıkmak ve birçok farklı modelden hangisini seçeceğinizi bilmek daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir