2021 yüz makyajı trendleri; Renkli göz farından klasik eyeliner’a

Yüz şeklimize uygun güneş gözlüğü nasıl alınır?
Yüz şeklimize uygun güneş gözlüğü nasıl alınır?
31 Ağustos 2021
Hepsini Göster
Yüz makyajı 2021

2020 yılına kadar dünyadaki güzellik alışkanlıklarımızın çoğu değişlendi. eski zaman gibi kuaförlere gitmiyoruz ve kendi makyajımızı, tırnaklarımızı ve saçımızı yapmayı öğrenmesine çalışıyoruz. Er ya da geç bu durum değişecek ama o zamana kadar hayatın normal rutinine dönene kadar 2021 makyaj trendlerinden haberdar olmak fena değil.

Genel olarak, 2021 makyaj trendleri daha çok gözler ve yüzün üst yarısına odaklanıyor. Bunun nedeni, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde yüzümüzde maske takmak zorunda olmamızdır. Bu siz ve 2021’deki en trend on altı yüz makyajı!

Trend 1: Renkli göz farı

Yüz makyajı 2021 - Renkli gözler

2019 yılında göz makyajında ​​açık farılar kullanımı daha popülerdi. Aynı trend devam etti ve artık renkli göz farı makyajı daha popüler. Özellikle artık maskelerimizi ne kadar tutmamız gerektiği belli olmadığı için normale dönene kadar gözlere odaklanmak daha iyi. Kozmetik sektörü uzmanları, 2021’in trendlerinden birinin renkli farılar olacağını tahmin ediyor. Hangi renklerin daha trend olduğunu öğrenmek istiyorsanız gökkuşağının tüm renklerinin harika olduğunu söylenebilir. Yeter cilidiniz rengine veya paltarlarızın rengine tutuşdurun.

Hatırlarsanız yıllar önce göz kapağında farı ile tasarım yapmak çok seslendi. Tabii o yılların kalabalık tasarımı artık revaçta değil, onun yerine renklerle oynanan oyun popüler hale geldi. Yaratıcı farı boyağları seçerek güzel ve benzersiz göz kapakları oluşturulabilir.

Trend 2: Aydınlatıcı göz farı

Yüz makyajı 2021 - aydınlatıcı göz farı

Dediğimiz gibi bu senenin makyajı her şeyden çok gözlere odaklanmış durumdadı. Göz farı için koyu renkler kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, aynı yumuşak renkleri düşünün, ancak bir taç, mücevher ve diğer hilelerle parlatın.

Trend 3: Mor göz farı

Yüz makyajı 2021 - Mor göz farı

Göz makyajı bu yıl daha renkli hale gelse de yalnızca mor göz makyajı ayrı bir trenddi. Mor, pandemi öncesi dönemde de modaydı ve 2020’lerin sonlarına kadar devam etti. Bu yıl da trend olacağını tahmin ediyoruz çünkü bu renk, kullandığınız farı ve bitişine bağlı olarak canlılık ve incelik arasında Mükemmel denge oluşturuyor.

Tüm göz kapağını toz göz farı ile doldurun ve göz kenarından dışarı devam edin. Göz çizgi boyunca şekillendirmek daha iyidir.

Trend 4: Grafik göz çizgisi

Yüz makyajı 2021 - Grafik göz çizgisi

Grafik göz çizgisi, 2021’in en çekici yüz bezeği trendlerinden biridir.

Instagram’dan iseniz, muhtemelen bu tür eyeliner görmüşsünüzdür, çünkü Instagram’ın her yerinde grafik eyeliner çizen veya size öğreten insanların resimleriyle doludur.

Bu yaratıcı eyelinerlar, yüzünüzde bir maske ile gözlerinizin güzelliğini gösterebilir. İster klasik model göz alıcı olsun, isterse altmışlı yılların eyelinerları olsun, bu eyeliner türü gözlerde oldukça fazla ilgi görüyor. Başka bir örneğe bakın:

Yüz makyajı 2021 - Grafik göz kalemi

Yöntem, ince uçlu ve yağlı jel dokulu bir eyeliner ile gerek keskin ve kalın çizgiler çizeniz. Çizgiler dakik ve müşehhes olmalıdır. Keskin ve jel eyeliner ile çalışmak kolaydır, dağılmaz, ovulmaz ve göz arkasını lekelemez.

Trend 5: Klasik Göz Çizgisi

Yüz makyajı 2021 - Klasik eyeliner

Klasik eyelinerlar genellikle uzun ve dar, köşeleri sivri ve kavislidir. Sihirli eyeliner alırsanız bu tip eyelinerları daha kolay çizebilirsiniz. Dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Trend 6: Doksanların göz çizgisi

Yüz Makyajı 2021 - Doksanların Eyelinerı

Bu yıl bazı nostaljik makyajlar da trendler arasına girdi. Bunlardan biri de doksanlı yıllarda yaygın olan eyeliner. Bu eyeliner siyah, ince ve keskindir ve uzun köşelere sahiptir. Hem üst hem de alt göz kapaklarına ince, siyah bir çizgi çizmelisiniz. Bu eyeliner türü tüm göz çerçevesini kaplar tutuyor.

Göz kaleminizin su geçirmez olduğundan emin olun. Aksi takdirde tamamen yayılacak ve göz çevrenizi karartacaktır. Bunun nedeni, gözün bu çizgisinin göz kapağının kenarına çekilmesi ve dolayısıyla gözün nemini ona iletmiş olmasıdır. Çizilmesi kolay olmağı için hassas bir uç seçin. Odaklanmayı gözler üzerinde tutmak için ruj sürmemek ve sadece dudaklarınızı parlatmak daha iyidir.

Trend 7: Renkli göz çizgileri

Yüz makyajı 2021 - renkli göz kalemi

Renkli eyeliner yeni bir şey değil ve geçmiştede varıydı. Ancak, onları kullananlar çok değildi. Bu yıl göz çizgisi bir trend haline geldi ve birçok isteğeni var. Bu eyelinerlar genellikle sınırlı sayıda renkte mevcuttu, ancak şimdi istediğiniz herhangi bir renkte mevcut.

Trend 8: Elektrik Mavisi Eyeliner

Yüz makyajı 2021 - Elektrikli mavi göz kalemi

Elektrik mavisi eyeliner aslında mavi eyelinerdır ancak mavi rengi çok keskin ve parlaktır. Bu eyeliner, pek çok hayranı olan bir kedi şeklinde çizilmiştir. Elektrik mavisi rengi de onu daha fazla öne çıkarıyor ve gözlere iyi odaklanmasını sağlıyor.

Trend 9: Uzun ve yüzyukarı kirpikler

Yüz Makyajı 2021 - Uzun yukarı kirpikler

2021 yüz makyajı trendleri, göze yakın olan her şeye odaklanır. Yukarı bakan uzun kirpikler, gözleri odaklayabilir.

Elbette takma kirpik kullanmamak ve kendi kirpiklerinize sahip olmanız tercih edilir. Duruma bağlı olarak amaç, en az çabayla en iyi sonucu elde etmektir. Takma kirpik kullanmak biraz göz korkutucu olabilir. Kirpiklerinizi hem daha uzun hem de daha çok göyermek için kirpik uzatma ürünlerini kullanın. Maskara veya rimel ile hafifçe yukarı doğru eğin.

Kirpiklerinizin bir tanımı yoksa takma kirpiklerden başka çareniz yok. Onunla nasıl kullanmasını öğrenmeye çalışın.

trend 10: renkli rimeller

Yüz makyajı 2021 - renkli maskara

Gözlerin daha belirgin olması için bu yıl renkli maskaralar daha açık renklidi. Biraz yumuşatmak istiyorsanız, önce renkli bir maskara tabakası uygulayın ve ardından siyah veya çok açık kahverengi maskara ile kirpikleri kapatmayacak şekilde kirpiklere uygulayın. Bu sayede renkli bir maskaraya sahip olacağınız katmanlama tekniğini kullanırsınız ve rengi daha yumuşak ve daha asil olur.

Hangi renklerin daha popüler olduğunu merak ediyorsanız cevabımız kobalt mavisi ve lacivertdi.

Trend 11: Kalın kaşlar

Yüz makyajı 2021 - Kalın kaşlar

Bu yıl muhtemelen daha kalın kaşlara sahip olmak için trend yıl olacak. Kalın kaşlar daha belirgindir ve bu nedenle gerekli odak yüzün üst yarısındadır. Birçoğu, karantina ve kuaförlere erişim eksikliği nedeniyle bu yıl kaşlarının daha da büyüdüğünü söylüyorlar. Bu trendi takip etmek istiyorsanız kaşlarınızı kalın saklığın. Kaş güçlendirme ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kaşlarınız doğal olarak düşükse, rimel veya kaş farı ile daha kalın gösterin.

Trend 12: Ruj boyama tekniği

Yüz makyajı 2021 - Ruj boyama

Bu yıl makyajın odağı dudaklarda değil, çünkü bir maskemiz var! Ama maske her zaman yüzümüzde olmuyor. Bazen kısa süreli de olsa Instagram canlı yayın, görüntülü görüşme ve diğer sanal etkinlikler için maskelerimizi çıkarmamız gerekiyor. Birçoğu başkalarının önünde rujsuz görünmekten hoşlamiyorlar. Rujunuzu her zamanki gibi uygularsanız maskeye yapışıp yüzünüze yayılır ya da dudaklarınızda kaşıntı ve kıdık sebeb olur. Bu pırablem çözmek için popüler ruj boyama tekniği bir trend haline geldi. Bu sayede maskeyi karıştırsanız bile dudaklarınız maskeye yapışmaz ve allık yayılmaz.

Bunu yapmak için, beğendiğiniz herhangi bir ruj kullanın. Önce ruju sürün ve ardından peçeteyi bir süreliğine üzerine koyup götürün. Bunu tekrar edin. Bu yöntemde sadece dudakların iç kısmı kalınlaştırılır ve dudak çizgisi ve dudak belirgini silinmiş gibi görünür. Bu iş ile, en renkli rujları bile yapışmaz.

Bu yıl hangi renklerin trend olduğunu merak ediyorsanız cevabımız kırmızı, turuncu ve kahverengi. Ancak odak dudaklarda olmadığı için rujun renginde herhangi bir kısıtlama yoktur.

Trend 13: Yunus nemli cilt

Yüz makyajı 2021 - Yunus nemli cilt

2021’de yüz makyajında ​​tartışmasız trendlerden biri de yunus derisi gibi nemli ve parlak bir cilde sahip olmak. Bunun nedeni, bu kış hiç olmadığı kadar evde, işyerinde olduğu gibi kapalı ortamlarda bulunmamız ve ısıtıcı, şömine ve radyatörün ısısı cildimizi kurutmuştur. Yani bu yılın en iyi trendlerinden biri nemli bir cilde sahip olmaya çalışmak. Günlük bakım ve makyajda hyaluronik asit serumlarının kullanımının dramatik bir şekilde artması muhtemeldir.

Yunuslar gibi nemli ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız yüzünüze krem ​​pudra veya pankek sürmeyin ve makyaj yapmayın. Elbette bu sizin tercihiniz ama var olabilecek en sağlıklı trend bu.

Yüzünüzü nemli tutmak için besleyici bir nemlendirici kullanın. Balsam aydınlatıcı kullanmak size parlak, ıslak ve doğal bir görünüm verebilir.

Trend 14: Nostalji makyajı

Yüz makyajı 2021 - Nostalji makyajı

Nazik pembe, makyajda uzun zamandır popüler bir renk olmuştur, ancak bu yıl muhtemelen bronz, yeşil-gri, fıstık çekirdeği ve uçuk mavi gibi renklere ulaşacağız. Beyaz ve açık mavi eyeliner da bu yıl trend olubdu. Genel olarak yüz makyajında ​​parlak trend çok düşük ve çoğu mat renkler kullanılacak.

Trend 15: Doğal Görünüm

Yüz makyajı 2021 - Doğal görünüm

Bu yıl, krem ​​tozu veya pankek ile yüzün tam olarak kapatılması söz konusu değil. Cilt tonunuzla doğal bir görünüm, çiller ve benlerle bile bu yılın en iyi trendlerinden biri. Elbette birçok insan mükemmel bir cilde sahip olmadığı için cilt kusurlarını kapatmak istemeleri doğaldır. Yani bu süreci takip etmek zorunda değilsiniz. Ancak krem ​​tozları ile tam bir kapatıcılığa gerçekten ihtiyacınız yoksa sadece nemlendirici ve aydınlatıcı kullanmanız daha doğru olacaktır.

Trend 16: Özel renkler kullanımı

Yüz makyajı 2021 - Özel renklerin kullanımı

Genel olarak 2021 yılında renkler yüz makyajında ​​önemli bir rol oynayacak. Bu yıl yüz makyajında ​​özel renklerin kullanıldığı yıl. Daha önce makyajınızda olmayan herhangi bir renk bu yıl eklenebilir. Örneğin uçuk mavi göz farı ya da mor ya da kırmızı-turuncu ruj bu yıl trend olan renklerdendi.

Çikolata kahvesinden yeşil-griye, hayal edebileceğiniz her renk makyaj renkleri aralığında olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir